Materiály / kotvení

Ocel

Pro naše ocelové prvky mobiliáře využíváme tu nejkvalitnější ocel. Díky technologii zpracování jednotlivých prvků, nedochází k poškození konstrukční pevnosti a tím je dosaženo delší životnosti mobiliáře. Zákazník u nás může vybírat z nepřeberného množství barev:

Dřevo

Při výběru dřeva klademe důraz na správnou volbu průřezu pro každý daný případ využití. Vyhýbáme se středu kmene a vybíráme správný směr let stromu na lamele tak, aby při vystavení povětrnostním vlivům nedocházelo k zatékání vody do dřeva a následným nevratným škodám.

Smrkové dřevo je od přírody bohaté na pryskyřici a není tedy zcela nutné ho mořit či jinak upravovat. V základní variantě smrkové dřevo pouze ošetříme proti hnilobě a zvýšíme transparentním nátěrem jeho odolnost vůči UV záření.

Jako alternativu je možno využít dřevo dubové a dřevo z tropických dřevin, dle aktuální nabídky.

HPL

Vysokotlaký laminát (High Pressure Laminate) se vyrábí jako velkoformátové desky. Tyto jsou však vyrobené z vrstvených papírů impregnovaných pryskyřicí, zalisovaných za vysokého tlaku a teploty v kompaktní materiál, tedy pevnou desku. Vyznačují se vysokou odolností a životností s minimálními náklady na údržbu. Tyto desky jsou následně na CNC stroji rozřezány na požadované rozměry. Zákazník u nás může vybírat z nepřeberného množství barev. HPL je také vyráběno s mnoha různými povrchovými úpravami.

Kotvení

Mobiliář lze kotvit k zemi několika způsoby. Typy mobiliáře, které se umisťují na stěnu, jsou instalovány běžnými chemickými kotvami, nebo speciálními kotvícími šrouby . Ostatní mobiliář se kotví do země třemi způsoby:

A) Betonový základ se závitovou tyčí. Prvek mobiliáře je následně zajištěn lepidlem s vysokou pevností. Nelze tak bez použití správného nářadí demontovat.

matkou, která se do závitu zalepí

B) Lavičky a další menší prvky mobiliáře lze kotvit také chemickou kotvou. Tento způsob lze uplatnit u prvků, u kterých nehrozí jejich převržení v důsledku jejich výšky.

C) Volně postavené prvky mobiliáře. Nejsou nijak zajištěny proti přesunu

Mezi prvky našeho mobiliáře se vyskytuje také typ mobiliáře, který je třeba betonovat na místě. Tedy kotvící prvky jsou součástí mobiliáře.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na e-mail: info@urban-furniture.cz, telefonním čísle +420 733 126 593 nebo přes kontaktní formulář.

Kontaktní formulář:

    NAHORU   ↑